Профессионализм,
спокойствие,
доступность -
100% результат!
+38 (073) 308-51-34  +38(095) 208-51-84  +38 (097) 473-71-82
E-mail: alex911y@gmail.com

+38 (073) 308-51-34
+38 (095) 208-51-84
+38 (097) 473-71-82




+38 (073) 308-51-34
+38 (095) 208-51-84
+38 (097) 473-71-82

Особливості водіння взимку

Особливості водіння взимку

Серед автомобілістів холодну пору року по праву вважається серйозним випробуванням, як для автомобіля, так і для водія. Справа в тому, специфічні дорожні умови серйозно підвищують ризик стати учасником ДТП. Снігопади, ожеледиця, налипання снігу і короткий світловий день - ось далеко не повний список перешкод, серйозно ускладнюють водіння автомобіля взимку. Яким же чином убезпечити себе та інших учасників дорожнього руху? Перш за все, варто пам'ятати, що при несприятливих погодних умовах найкращим виходом буде відмова від поїздки. Однак, якщо поїздку скасувати не можна, потрібно бути вкрай обережним і обережним, а також виконувати прості правила, складені на підставі життєвого досвіду тисяч водіїв з усього світу.

Отже, починаючи поїздку необхідно перевірити коефіцієнт ковзання, тобто з'ясувати, як поведеться автомобіль при різкому натисканні на педаль газу, і як зміниться траєкторія руху при екстреному гальмуванні. Зрозуміло, всі ці маніпуляції варто проводити далеко від жвавих магістралей. Перевіривши на практиці, як сильно дорожні умови впливають на керованість можна вибрати відповідну швидкість руху. У будь-якому випадку вона повинна дозволяти водієві уникнути зіткнення з раптово виникли перешкодою, як шляхом екстреного гальмування, так і за допомогою зміни напрямку руху.

На слизькій дорозі, окрім швидкості руху, одним з головних факторів, що впливає на безпеку руху, є простір для маневрування, тобто інтервал і дистанція. Чому це так? Та тому що на слизькій дорозі гальмівний шлях набагато довше, крім того, можливий замет. І не слід забувати про те, що як і швидкість, дистанція та інтервал повинні забезпечити безпечний маневр у разі раптової зміни обстановки. Саме тому в зимову пору року дистанція та інтервали між транспортними засобами повинні бути збільшені у півтора, а то і в два рази. Крім того, велике значення має концентрація уваги, водіння в ожеледицю вимагає максимальної уваги і відволікатися від керування автомобіля, на розмову по мобільному телефону, наприклад, просто неприпустимо. Дуже часто ДТП стаються в результаті погіршення видимості. Дисциплінований водій повинен завчасно позначити своє положення на дорозі: включити габаритні вогні, протитуманні фари, а в разі необхідності - ще й аварійну світлову сигналізацію.

Дуже важливим питанням є управління з урахуванням характерних особливостей типу приводу автомобіля. У залежності від нього спостерігаються серйозні розходження в практичних прийомах водіння, зокрема вихід з почався заносу. Задньопривідні автомобілі відрізняються шірокоамплітудним знесенням задньої частини автомобіля, припинити який можна скинувши газ і повернувши кермо в бік почався заносу. Слід пам'ятати, що всі дії з педаллю газу і гальма потрібно проводити акуратно і плавно. При проходженні поворотів на задньопривідному автомобілі необхідно максимально знизити швидкість, додавши її тільки після повного проходження повороту.

А ось передньопривідні автомобілі мають більш важкої передній частина кузова і дуже добре тримають стійкість при прямолінійному русі на слизькій дорозі. Але при вимірі напрямки водій повинен зменшити швидкість, а при виході з повороту - додати. До речі, якщо передньопривідною автомобіль зірвався в занесення - не поспішайте судорожно тиснути педаль гальма, адже для виходу з занесення на передньопривідному автомобілі досить повернути кермо в потрібну сторону плавно натиснути на педаль газу. У цьому випадку провідні передні колеса витягнуть автомобіль із заносу в потрібному напрямку.

На закінчення нагадаємо, що найкращим прийомом гальмування на слизькій дорозі є переривчасте гальмування. Використовуючи цей спосіб, водій максимально знизить гальмівний шлях і уникне замету (на автомобілях, оснащених ABS, ці маніпуляції проробить комп'ютер) ось, в принцип е і всі основні рекомендації з водіння взимку. Головне - будьте уважні і обережні, і тоді горезвісний «день бляхаря» для вас ніколи не настане.

Олександр Окунєв - ваш автоінструктор в Києві!

<< Назад